امام حسين (ع) و عاشورا از ديدگاه اهل سنت

کتاب: امام حسین علیه‌السلام و عاشورا از دیدگاه اهل‌سنت

معرفي اجمالي:
کتاب امام حسین علیه‌السلام و عاشورا از دیدگاه اهل سنت؛ نویسنده گروه معارف و ناشر آن مرکز پژوهش‌های اسلامی صداوسیما است .
ساختار:
کتاب در یک جلد تنظیم شده و مشتمل بر یک درآمد که نویسنده توضیحات مختصری را بیان کرده است. همچنین شامل بخش‌های ذیل است و در آخر منابع کتاب ذکر گردیده است .
حسین علیه‌السلام بابی از بهشت
شخصیت و فضایل امام حسین علیه‌السلام؛
آغاز نهضت عاشورا؛
وقایع بعد از شهادت امام حسین علیه‌السلام
گزارش محتوا:
رسول گرامی اسلام صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم فرمود: به وسیله من آگاه شدید، با علی راه یافتید وهدایت شدید، نیکی ها به واسطه حسن به شما عطا شد، ولی سعادت وشقاوت شما با حسین علیه السلام است آگاه باشید که حسین علیه السلام یکی از درهای بهشت است، هر کس با او دشمنی کن_د، خدابوی بهشت را بر او حرام می کند .
یکی از جمله آرمانها و وظایف برنامه های برون مرزی، توجیه و تبیین صحیح ابهامات و شبهاتی است که به علل گوناگون، همچون عدم آشنایی با موازین دین مبین اسلام و دسترسی نداشتن به منابع و مراجع مطمئن و یا به تزویر ونیرنگ دشمنان کژاندیش اسلام، بر دل جان مخاطبان آنسوی مرزها سایه افکنده است.
زدودن زنگار بی خبری، از آیینه دل اسلام جویان و انعکاس نورتابان شریعت محمدی و تشیع علوی، مستلزم آن است که در گام نخست با عنایت به کثرت مخاطبان اهل سنت، اندیشه ها و دیدگاههای ایشان در ارتباط با اعتقادات شیعه را طرحی جامع بریزیم و پیوند برادری را محکم تر نماییم.
در این راستا بر آن شدیم تا به تدوین مجموعه هایی مناسب دست یازیم و در دسترس برنامه سازان محترم قرار دهیم.
بدیهی است مطرح نمودن این گونه مباحث، جدا از فواید برون مرزی، برای مخاطبان داخلی، اعم از شیعه و سنی نیزجذاب و سودمند خواهد بود.
مجموعه حاضر با عنوان «امام حسین علیه السلام علیه السلام و عاشورا از دیدگاه اهل سنت» گامی است در این راه، امید آنکه مقبول درگاه احدیت واقع شود.
در پایان از زحمات حجه الاسلام محمدرضا جباران که این مجموعه با تلاش و کوشش ایشان، تدوین گردید تشکرمی کنیم.
نیز بجاست از راهنمایی ها و رهنمودهای استاد راهنمای مجموعه جناب حجه الاسلام و المسلمین محامی تشکر و قدردانی نماییم.
منابع مقاله:
مقدمه و متن كتاب.
وضعيت کتاب:
فهرست مطالب در ابتدای کتاب و منابع نوشته‌ها در پايان کتاب بيان شده است. در پایین هر صفحه پاورقى‌ها نیز آمده است.امام حسين عليه‌السلام و عاشورا از ديدگاه اهل‌سنت
مشخصات كتاب:
عنوان و نام پديدآور : امام حسين عليه‌السلام و عاشورا از ديدگاه اهل‌سنت [جزوه]/ گروه معارف
وضعيت نشر: [تهران]: مركز پژوهش‌های اسلامي صداوسيما، ۱۳۷۸.
مشخصات ظاهري: ۹۶ص.
شماره كتابشناسي ملي: ۲۶۱۴۶۳۶عناوين اصلي كتاب شامل:
حسين عليه‌السلام بابي از بهشت؛ ديباچه؛ پيشگفتار؛ شخصيت و فضايل امام حسين عليه‌السلام؛ آغاز نهضت عاشورا؛ وقايع بعد از شهادت امام حسين عليه‌السلام

, , , ,

پست های مرتبط

فهرست