بسمه تعالی

مجموعه علمی تربیتی و دینی مدینه العلم کاظمیه یزد مسجد مجاور آن ( مسجد امام کاظم علیه السلام) با هدف آگاهی سازی و ایجاد بصیرت دینی همراه با خدمات فرهنگی، اجتماعی و انقلابی در سال ۱۳۹۸ هجری شمسی توسط مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی سبحانی دامت برکاته و با حضور جمعی از شخصیت های دینی و سیاسی کشور آغاز به کار نمود.

شروع ساخت این مجموعه در سال ۱۳۹۳ در زمینی به متراژ ۶۲۵۰ متر مربع و عرصه اعیانی ۲۳۶۰۰ متر مربع توسط عالم جلیل القدر حضرت آیت الله حاج سیدمحمدکاظم مدرسی صورت گرفت.

این مجموعه با کمترین هزینه ممکن و با برترین مصالح ساختمانی ایرانی همراه با طراحی اسلامی و بومی در پنج طبقه احداث گردیده است.

همت والا و تلاش کوشای مهندسان توانا و استادکاران زیردست به همراه کمک های افراد خیر و نیکوکار بویژه خانواده های معزز و بزرگوار شهدای انقلاب اسلامی، پؤوزه مدین هالعلم کاظمیه را از هرگونه نیازی به بدوجه های دولتی و سازمانی مستغنی کرده است.

معماری منحصر به فرد، مزین شدن فضای مجموعه به آیات و روایات، وجود سالن مطالعه و مخزن وسیع کتاب، دارابودن فضای خوابگاهی و آموزشی مجزا، مجهز بودن به سالن آمفی تئاتر و سالن ورزشی، مهمانسرا و ارائه خدمات علمی فرهنگی از ویژگیهای این مجموعه فاخر می باشد.

فهرست